^ do góry

 • 1 Moje kosmetyki
  Jak myślicie, co jest lepsze: kosmetyk zrobiony dla przeciętnego użytkownika czy może zrobiony specjalnie dla ciebie? W tym dziale znajdziesz odpowiedź. Koniecznie przeczytaj
 • 2 Kosmetyka moja pasja & praca
  Jak ten czas leci ... Pamiętacie jeszcze czasy gdy wapozon (taki czajnik do wytwarzania pary na twarz) był podstawowym urządzeniem w gabinecie kosmetycznym? Wtedy zrodziła się moja pasja do kosmetyki ...
 • 3 Mity kosmetyczne
  Czy w zimę nie powinno się nawilżać twarzy? Te i inne mity opiszę w tym dziale. Znasz jakieś ciekawe? Napisz do mnie.
 • 4 Osobiście sprawdzone
  Tyle o zabiegach kosmetycznych i kosmetykach wiemy na ile je sprawdziliśmy a najlepiej jak zrobimy to na sobie. Ja to zrobiłam i tutaj opisałem
 • 5 Hity kosmetyczne
  Czy nie macie czasami wrażenia, że wielkie "Hity kosmetyczne" to tak naprawdę odgrzewane kotlety w nowych opakowaniach? Przeczytajcie co o nich sądzę...
Blog

Beaty Krajnik


Blog o kosmetyce

... bo piękno lubi gdy się o nie dba

Archiwum bloga

Blog o kosmetyce

... bo piękno lubi gdy się o nie dba

Flamboyage

przez w Fryzjerstwo pasja & praca
 • Rozmiar czcionki: Większa Mniejsza
 • Przeczytano: 3042
 • Subskrybuj zmiany
 • Drukuj
3042

Marzysz o pięknych włosach muśniętych blaskiem słońca? Ta metoda jest dla Ciebie ..... Przyjdź do Joanny i odkryj wszystkie uroki flamboyage .....

 

"W koloryzacji włosów najważniejsza dziś jest wielowymiarowość koloru, tak precyzyjnie dobrane i położone kolory, żeby wyglądały całkowicie naturalnie. Teraz większość klientek w salonach pyta o nową, innowacyjną technikę flamboyage.

Na portalach społecznościowych chwalą się zdjęciami z efektem pięknych, naturalnych refleksów, włosów muśniętych słońcem.

Technika Flamboyage stała się niezwykle modna, dzięki takim gwiazdom, jak: Jennifer Lopez, Gisele Bundchen, czy Miranda Kerr.

Nazwa nowatorskiej techniki pochodzi z języka francuskiego. Łączy w sobie znaczenie słów:

 • „flamboyant” – ekstrawagancja, błyskotliwość, płomienisty blask, lśniący blask,
 • „flamboyer” – rozniecać płomień, płonąć, mocno świecić, błyszczeć,
 • „flamboyage” – razić, płonąć, błyszczeć,
 • „flame” – płomień,
 • „baleyage” czy „balleyage” – w znaczeniu techniki barwienia włosów.

Ta nowa technika farbowanie włosów stworzona przez słynnego włoskiego fryzjera Angelo Seminara – Dyrektora Artystycznego Davines, zwycięzcę British Fryzjer HJ of the Year 2012.

Efekt dobrze wykonanego zabiegu jest niesamowity i to dlatego technika flamboyage stała się tak popularna. Efekt końcowy daje iluzję naturalnej głębi koloru włosów, optycznie dodaje włosom objętości i świeżości. Tworzy delikatne refleksy, jakby włosy były lekko muśnięte słońcem. Ta naturalność efektu, odrobina ekstrawagancji i fakt, że po flamboyage odrosty są dłużej niż zwykle niewidoczne to najważniejsze atuty.

Technika nakładania farby jest bardzo delikatna, nie niszczy włosów jak np. zwykły baleyage, czy klasyczne farbowanie. Mówi się też, że flamboyage nadaje włosom efekt „push up”, bo dzięki rozjaśnieniu poszczególnych pasm zyskujemy optyczne uniesienie włosów, dzięki czemu wydaje się, że jest ich więcej.

Flamboyage przeznaczony jest do tworzenia na włosach refleksów w tonacji jaśniejszej lub ciemniejszej w celu podkreślenia koloru zarówno latem, jak i zimą. Każda koloryzacja tą techniką da niepowtarzalny, oryginalny efekt.

Flamboyage to technika o bardzo szerokim zastosowaniu. Mogą ją robić zarówno brunetki jak i blondynki, kobiety z dużą ilością włosów, ale również te, których włosy są cienkie i delikatne. Nie trzeba się też obawiać pomarańczowych refleksów – niweluje się je specjalnym tonerem. Flamboyage mogą stosować także osoby, które nigdy nie farbowały włosów."

 

Źródło: http://portalfryzjera.pl/

0

Ciekawe filmy

Kalendarz bloga

Loading ...
Copyrigcht © 2013 Studio Urody Beata Krajnik - www.ocean-urody.pl