Search - Easy Blog
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Kontakty
Przeszukuj - Artykuły
Przeszukuj - Doniesienia
Przeszukuj - Zakładki

Problemy ze skórą

Neo

Jednym z najważniejszych zadań naszej skóry jest ochrona organizmu przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Bardzo często jednak zdarza się, że skóra, która ma Cię chronić przed wnikaniem bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów sama choruje przysparzając Ci wielu problemów. 

Leczenie chorób skóry to zadanie dla dermatologa. Współczesna kosmetologia może jednak bardzo dobrze wspomagać leczenie dermatologiczne. 

Zwalczanie defektów kosmetycznych to domena kosmetologii. Bardzo ważne jest umiejętne rozpoznanie defektu od choroby skóry i dobranie najlepszej kuracji. 

Wykorzystujemy w tym celu naszą wiedzę, doświadczenie, aparaturę oraz kosmetyki i kosmeceutyki poprawiające stan skóry.

W Studio Urody możemy Ci pomóc zlikwidować defekty skóry, jak również wspomagamy leczenie dermatologiczne.


 

Badanie „Polacy o chorobach autoimmunologicznych”, przeprowadzone w maju 2013 roku przez Instytut Homo Homini, ujawniło, że mimo iż 91% społeczeństwa deklaruje wiedzę na temat łuszczycy, to ponad 1/4 respondentów twierdzi, że można się nią zarazić.

Podobne mity narastają wokół innych problemów dermatologicznych.

Rozpowszechniony lęk przed możliwością zarażenia powoduje m.in. utrudniony dostęp do usług fryzjerskich czy kosmetycznych. Taka sytuacja pogłębia w chorych poczucie ich wyobcowania i osamotnienia, którego doświadczają w wielu innych sferach swojego życia. 

Derma Friendly ma to zmienić.

Program ma na celu budowanie społeczeństwa przyjaznego osobom cierpiącym na łuszczycę, walkę ze stereotypami dotyczącymi chorób skóry oraz poprawianie dostępu do usług pielęgnacji urody dla pacjentów chorych dermatologicznie.


 

W całej Polsce odbywają się szkolenia dermatologiczne dla pracowników salonów pielęgnacji urody. Wykłady  prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów: dermatologów i psychologów.

Ponieważ uważamy, że temat jest bardzo ważny i staramy się ciągle pogłębiać naszą wiedzę uczestniczyłyśmy w szkoleniu.

Otrzymałyśmy szeroką wiedzę na temat najczęściej występujących schorzeń dermatologicznych (alergie kontaktowe, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik czy grzybice skóry) oraz dowiedziałyśmy się, w jaki sposób rozmawiać z klientami, którzy mają widoczne objawy chorobowe na skórze.

Tematyka warsztatów obejmowała między innymi następujące obszary:

  • prawdy i mity na temat choroby,
  • właściwa pielęgnacja skóry zmienionej dermatologicznie,
  • aspekt psychologiczny chorób skóry
  • warsztaty dotyczące komunikacji z klientami.

 

 

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu nasze kwalifikacje zawodowe poszerzyły, a nasi klienci zmagający się z chorobami skóry mogą mieć pewność, że trafili do miejsca, w którym spotkają się z życzliwym i profesjonalnym podejściem.

Nasze kwalifikacje w zakresie pielęgnacji skóry o specyficznych potrzebach potwierdza Certyfikat Derma Friendly oraz specjalne oznaczenie z logo programu. 

logoderma11

Choroby omawiane na szkoleniu:

  • atopowe zapalenie skóry
  • łuszczyca
  • kontaktowe zapalenie skóry
  • grzybice
  • łupież
  • trądzik

Jeśli należysz do grupy osób mających problemy z skórą, chcesz znaleźć miejsce, w którym spotkasz się ze zrozumieniem, wiedzą na temat Twojej choroby oraz właściwym podejściem do pielęgnacji Twojej skóry to Studio Urody jest właśnie takim miejscem.

 

 

szkola-urody-beata-krajnik

dyplomy

Studio Urody to:

Adres

ul. Beżowa 2, Szczecin

os. Bukowe

Tel: 505 097 568

Czynne w godzinach:

poniedziałek - piątek

10:00 - 20:00

sobota

9:00 - 15:00